Careers

Senior Digital Analyst

> Apply

Job Description

Grupa dentsu jest globalną siecią komunikacji marketingowej odpowiadającą swoją ofertą na potrzeby ery cyfrowej. W jej skład wchodzą marki: Carat, Isobar, iProspect, Red8 Group, Amplifi, Amnet, DDS, dentsu i dentsu X, TSL oraz Propeller Film. Grupa dentsu działa w 110 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 45 000 ekspertów. W Polsce działa w obecnym kształcie od 2005 roku i zatrudnia około 700 osób obsługujących ponad 200 klientów.

dentsu dąży do tego, aby być siecią wybieraną na całym świecie przez klientów poszukujących najwyższej klasy ekspertyzy, wiedzy i największych możliwości w zakresie usług związanych z marką, mediami i komunikacją cyfrową

Obecnie szukamy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Wiedza:

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie agencyjne / c-commerce (praca na styku biznesu, analityki i technologii), co najmniej 2-letnie doświadczenie w pracy jako Analityk;
  • Doświadczenie w analityce biznesowej, web analityce, atrybucji, rozwiązywaniu problemów biznesowych i technologicznych;
  • Znajomość Adform/CM, Google Analytics, GTM, SQL;
  • Znajomość zagadnień digital marketingu (SEM, SEO, Programatic, afiliacja…);
  • Doświadczenie w analityce customer journey, media-mix, CRO, opracowywaniu strategii marketingowych;
  • Wiedza o ekosystemie mediowym online (modele rozliczeń, kanały, itp.);
  • Umiejętność wizualizacji danych (interpretowanie wyników analiz i ich prezentacja);
  • Aktualna wiedza z zakresu analityki digital. Świadomość nowych narzędzi, funkcjonalności, zmian;
  • Nice have: znajomość Tableau, R, Python.

Zadania:

  • Koordynacja projektów analitycznych z uwzględnieniem aktualnych wyzwań sprzedażowych, ofertowych, komunikacyjnych i mediowych;
  • Współpraca przy opracowaniu i wdrażaniu strategii wykorzystania danych w działaniach Digital Marketingu;
  • Przeprowadzanie analiz biznesowych i mediowych. Zaawansowana analiza profilu klienta i jego zachowań w serwisach online. Interpretacja uzyskanych wyników i przygotowanie rekomendacji dla prowadzonych kampanii;
  • Współtworzenie i realizacja strategii rozwoju narzędzi do optymalizacji działań reklamowych w oparciu o najnowsze technologie przy współpracy z Data Science (Big Query, Datorama, Tableau,Cloud, ML).

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się agencji performance marketingu;
  • Możliwość pracy na projektach dla kluczowych klientów w branży digital marketingu, e-commerce; możliwość współpracy z doświadczonymi specjalistami z obszaru media performance;
  • Możliwość rozwoju w ramach grupy dentsu w Polsce i na świecie, program rozwoju kompetencji managerskich, wewnętrzny program szkoleń „Let’s share” i wiele innych;
  • Nowoczesne i komfortowe biuro na Dolnym Mokotowie, zgodne z ideą work-life-balance, oferujące między innymi takie udogodnienia jak siłownia i sala fitness, punkt opieki dziennej dla dzieci DAY CARE; w okresie pandemii możliwość pracy zdalnej;
  • Finansowany przez pracodawcę abonament medyczny z możliwością rozszerzenia o dodatkowe usługi;
  • Kartę sportową OK System lub Multisport.